Logopédia Európai Napja

Utolsó módosítás: 2021. március 05.

Egyetemünk idén is csatlakozik a Magyar Logopédusok Szakmai Szervezete által 2021. március 3-5. között megrendezésre kerülő Logopédia Európai Napja online konferenciához.

A Logopédia Európai Napját 2004 óta ünneplik a logopédusok egész Európában, a logopédusok szakmai szervezetének ajánlása alapján. A logopédusok szakmai szervezete CPLOL (Comite Permanent de Liaison des Orthophonistes Logopédien) 1988. március 6-án alakult meg Párizsban. Jelenleg 31 európai országból több mint 60 000 tagja van. Magyarország a Magyar Logopédusok Szakmai Szervezete 2012-ben csatlakozott a tagsághoz. Az egyesület elsődleges célja a szakmai harmonizáció és átjárhatóság biztosítása Európa országaiban, valamint a tudományos és kutatási eredmények, ismeretek cseréjének biztosítása.

A Logopédia Európai Napját annak érdekében ünneplik, hogy minél szélesebb körben tájékoztassák a lakosságot a logopédusok munkájáról, a kommunikációs és nyelvi zavarokról, a fejlesztési és terápiás lehetőségekről.

Az Eszterházy Károly Egyetem ebben az évben a Logopédia Európai Napján csatlakozik a Magyar Logopédusok Szakmai Szervezete által rendezendő 3 napos élő online konferenciához, mely 2021. március 3-5-ig kerül megrendezésre.

A Gyógypedagógiai Intézet oktatói és logopédus hallgatói az országos online konferencián vesznek részt.

A konferencia részletes programja az MLSZSZ honlapján olvasható: http://mlszsz.hu/len2021